Díjak a Filmszemlén

  • -

Díjak a Filmszemlén

Category : Cikkek , film

Játékfilmes kategória
Fődíj és produceri díj: Kocsis Ágnes: Pál Adrienn, Producer: Pusztai Ferenc
Rendezői díj: Mundruczó Kornél: Szelíd teremtés – A Frankenstein-terv
Operatőri díj: Erdély Mátyás (Szelíd teremtés – A Frankenstein-terv)
Legjobb színész: László Zsolt (A halálba táncoltatott leány)
Legjobb színésznő: Bacskó Tünde (East Side Stories című film The Wild Side című epizódban nyújtott alakításáért)
Arany Mikrofon-díj: Juhász Róbert (Pál Adrienn és Utolér)
Arany Olló-díj: Czakó Judit (Utolér)

Kisjátékfilmes kategória
Legjobb kisjátékfilm: Till Attila: Csicska
Kísérleti film, elismerő oklevél: Szabó Réka: Árnyékfilm
A zsűri elismerő oklevele: Reisz Gábor: Külalak, Zomborácz Virág: Valami kék, Kárpáti György Mór: Erdő

Tévéfilmes kategória
A kategória fődíja – Zsurzs Éva rendezői díj (megosztva): Török Ferenc: Apacsok és Esztergályos Károly: Szégyen – Töredékek a huszadik századból
Elismerő oklevél: Dettre Gábor: Antigoné és Horváth Lili: Hazafelé (Hajónapló ’89-90)

Animációs kategória
Fődíj: Molnár Tünde: Simon vagyok
Elismerő oklevél: Szederkényi Bella: Orsolya és Békés Rozi: Villamos

Tudományos-ismeretterjesztő kategória
Kollányi Ágoston-díj (fődíj): Török Zoltán: Vad Magyarország
Elismerő oklevél: Nagy Attila János: Kételkedem, tehát vagyok

Dokumentumfilmes kategória
Ember Judit-díj (fődíj): Sós Ágnes: Láthatatlan húrok – A tehetséges Pusker nővérek
Schiffer Pál rendezői díj (megosztva): Szekeres Csaba: Örvény és Varga-Kabarcz Zsófia: Varázslatos gladiátorok

Közönségfilm – Film.hu díja: Kocsis Ágnes: Pál Adrienn

Zöld Holló-díj (az Országos Diákzsűri nagyjátékfilmes fődíja): Dyga Zsombor: Utolér

Petróczy Sándor-díj (a Mozisok Országos Szövetsége által alapított elismerés, 2010 legnézettebb filmje): Üvegtigris 3

Filmplakát díj: Kolorádó Kid (tervezte: Zash és Dömsödi Zsolt)

Nyakkendő díj – SZFE: Balázs Gábor

Szeretettel gratulálok filmes barátaimnak! Díjazottaknak és díjat most nem nyerőknek egyaránt.